Wieczornica patriotyczna 2023-11-13

Wieczornica patriotyczna

13 listopada grupa sześciolatków zaprosiła do przedszkola swoje rodziny, by wspólnie uczcić 105-tą Rocznicę Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny.
Na początku dzieci z wielkim wdziękiem, śpiewem i tańcem wyraziły swoje patriotyczne uczucia a następnie wszyscy zebrani-dzieci, rodzice i dziadkowie, przy akompaniamencie akordeonu, poprowadzeni przez doświadczonych w patriotycznym śpiewie panów-Janusza i Grzegorza, wyśpiewali swoją miłość do ojczystego kraju. Wybrzmiały m.in. takie piosenki jak „Płynie Wisła,płynie”, „Piechota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, czy „Legiony”.
Po takim wieczorze wszyscy z pewności wrócili do swoich domów z sercami bijącymi umiłowaniem Ojczyzny. Oby te uczucia trwały w nas i dawały siłę, by służyć jej w codzienności.