Witaminowe pomidory 2023-09-12

Witaminowe pomidory

We wtorek w naszej grupie bohaterem był pomidor, jako kolejne warzywo z projektu grupowego pt.”Witaminki”. Pomidorowe wyzwanie rozpoczęliśmy od wesołej wyliczanki, po której oglądaliśmy różne odmiany pomidorów. Dzieci oglądały, wąchały i smakowały pomidory z bazylią. Dowiedziały się o nich, że z pestek zasadzone w ziemię wyrosną kolejne okazy. Przedszkolaki opowiadały, co najbardziej preferują zrobionego z pomidorów. Po degustacji do przygotowanych słoików włożyliśmy wszystkie potrzebne składniki do zamarynowania pomidorków i zalaliśmy słoną wodą. Czekamy teraz i obserwujemy proces marynowania. Uwieńczeniem naszego zadania była praca plastyczna z naszymi bohaterami.
Na koniec bawiliśmy się przy piosence „Dzień dobry Panie Pomidorze”. Czekamy na kolejne warzywne wyzwanie.

Zaprszamy do galerii.