Biblioteka Publiczna 2024-04-10

Biblioteka Publiczna

W ramach wycieczki pięciolatków do biblioteki publicznej, dzieci miały okazję poznawać zasady panujące w bibliotece - jak się poruszać w ciszy, jak korzystać z książek, jak oddawać je po skończeniu czytania, jak są oznakowane i na ile można je wypożyczać. Już na wejściu przywitała nas piękna leśna dekoracja, która sprawiła, że od razu poczuliśmy się jakbyśmy weszli do magicznego lasu.

W bibliotece czekało na nas mnóstwo książek o przyrodzie, zwierzętach, roślinach i ekosystemach. Dla osób zainteresowanych światem przyrody był to prawdziwy raj, pełen cennych informacji i fascynujących faktów. Dzieci podczas wycieczki miały również okazję posłuchać czytanych przez Panią bajek i opowiadań, co sprawiło im wiele radości.

W trakcie wizyty w bibliotece omówiliśmy również Dzień Ziemi i znaczenie dbania o środowisko naturalne. Podczas rozmowy dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat ekologii, odpadów i recyklingu, a także wykonały prostą aktywność związaną z tematyką ekologiczną.

Po wizycie w bibliotece nie tylko poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat przyrody, ale także nabraliśmy jeszcze większego szacunku i miłości do świata naturalnego. To było niezapomniane doświadczenie, które z pewnością będziemy wspominać przez długi czas.