Zapraszamy do udziału

we Mszy Świętej 25.10.2017r. – środa o godz. 16.15

Po Mszy Świętej krótkie słowo do Rodziców skieruje ks. Łukasz

Kochani Rodzice i Przyjaciele Przedszkola

W październiku zachęcamy do  modlitwy różańcowej.

Święty Jan Paweł II często przypominał nam, że ,, różaniec był  zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę. Niegdyś modlitwa ta była szczególnie droga rodzinom chrześcijańskim i niewątpliwie sprzyjała ich jedności. Należy zadbać, by nie roztrwonić tego cennego dziedzictwa. Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie     i do modlitwy za rodziny.

Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego”.

Liczne problemy współczesnych rodzin, zwłaszcza w społeczeństwach ekonomicznie rozwiniętych, wynikają stąd, że coraz trudniej jest się porozumiewać. Ludzie nie potrafią ze sobą przebywać, a być może nieliczne momenty, kiedy można być razem, zostają pochłonięte przez telewizję. Podjąć na nowo odmawianie różańca w rodzinie znaczy wprowadzić do codziennego życia całkiem inne obrazy, ukazujące misterium, które zbawia: obraz Odkupiciela, obraz Jego Najświętszej Matki. Rodzina, która odmawia razem różaniec, odtwarza poniekąd klimat domu w Nazarecie: Jezusa stawia się w centrum, dzieli się z Nim radości i cierpienia, w Jego ręce składa się potrzeby i projekty, od Niego czerpie się nadzieję   i siłę na drogę…”

Matka Boża nieustannie, we wszystkich częściach świata dopomina się o tę modlitwę. Powtarza  w Medjugorie: „Bez was nie mogę pomóc światu”.

W Fatimie: „Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać Różaniec”.

W Gietrzwałdzie mówi: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec”.

Tajemnica tajemnic, to być może jedyny ratunek z tamtego świata dla naszego świata…

Zapraszamy również do udziału w RODZINNYM KONKURSIE

TEMAT:       Różaniec

Konkurs plastyczny !