Spotkanie z muzyką 2023-04-25

Spotkanie z muzyką

We wtorkowy poranek naszą grupę czterolatków odwiedziła pani Maria,która jest muzykiem. Opowiedziała nam o różnych rodzajach muzyki, którą mogliśmy posłuchać; usłyszeliśmy muzykę filmową, muzykę klasyczną oraz muzykę rozrywkową do której chętnie tańczyliśmy. Bawiliśmy się z panią Marią w rozpoznawanie instrumentów po ich odgłosach i opisywaliśmy ich wygląd. Przypomnieliśmy sobie  jak wygląda podział instrumentów; na smyczkowe strunowe i klawiszowe. Opowiedziała nam pani o harfie, jak jest zbudowana i o tym że jest to instrument rzadko spotykany w orkiestrze, dlatego że bardzo cicho brzmi . Zaciekawiło nas to, że z tego instrumentu muzyk wyciąga struny bo jest ich tak dużo że nie może na raz na wszystkich grać.Pani Maria grała nam różne piosenki  do których mogliśmy się bawić. Zgadywaliśmy też przy zabawie muzycznej, które dźwięki są wysokie a które dźwięki są niskie. Rozmawialiśmy też o instrumentach w jaki sposób wydobywa się z nich muzyka i z czego są zrobione. Podsumowaliśmy nasze zajęcia rozmową o tym, że tak naprawdę muzyka nas otacza w pięknej przyrodzie stworzonej przez Pana Boga. Bardzo dziękujemy za zajęcia i zapraszamy za rok.

Zapraszamy do galerii.