Pierwszy krok

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA  NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Nabór będzie trwał od 4 do 22 marca 2024 r.

INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI

1. Rekrutacja dzieci do przedszkola rozpoczyna się 4 marca do 22 marca 2024 r.

2. Do przedszkola będą przyjmowane dzieci w wieku 3 lat ,  w przypadku wolnych miejsc  również dzieci, które ukończyły 2,5 roku. Dzieci do starszych grup - 4,5 i 6 latków będą przyjmowane wyłącznie w sytuacji  wolnych miejsc.

3. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola corocznie składają  na kolejny rok przedszkolny deklarację kontynuowania edukacji przedszkolnej w terminie poprzedzającym termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

Prosimy o złożenie deklaracji w terminie od 1 do 9 lutego 2024 r. u nauczycieli grup. Deklaracje są do pobrania ze strony internetowej lub u nauczycieli grup.

4. Podstawą zgłoszenia dziecka do przedszkola jest złożenie Karty zgłoszenia  oraz stosownych dokumentów,  dyrektorowi przedszkola przez rodziców lub prawnych opiekunów dziecka w wyznaczonym terminie od 4 marca  do 22 marca 2024 r. , codziennie w godzinach 8.30 - 10.00 i 15.30 - 16.30 .

5.Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola oraz załączniki można pobierać ze strony internetowej.

6.W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba  wolnych miejsc w przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę następujące kryteria:

• wielodzietność rodziny kandydata ( oświadczenie)
  • niepełnosprawność kandydata ( orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego)
  • niepełnosprawność jednego lub obojga rodziców kandydata( orzeczenie o niepełnosprawności )
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata (j. w.)
  • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie (prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację albo akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowaniu dziecka )
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą ( dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą)

7.W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole dysponuje wolnymi miejscami,  na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący:

• dzieci już uczęszczające do przedszkola i ich rodzeństwo, o ile rodzice przestrzegają postanowień statutu placówki oraz aktywnie uczestniczą w życiu przedszkola,
  • dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do Katolickiej Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Krakowie
  • dzieci pochodzące z rodzin wymagających odpowiedzi na ich szczególne potrzeby.
  • dzieci odbywające obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne (jeśli przedszkole dysponuje wolnymi miejscami w grupach starszych)

8.Spotkanie komisji rekrutacyjnej jest protokołowane. Protokół przechowywany jest w dokumentach przedszkola.

9.Komisja rekrutacyjna ustala wyniki postępowania rekrutacyjnego i  podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych  oraz listę rezerwową.

10.O wynikach rekrutacji do przedszkola na kolejny rok rodzice dowiadują się z listy wywieszonej w przedszkolu w gablocie.

11.Rodzice dzieci przyjętych potwierdzają wolę uczęszczania dziecka do przedszkola telefonicznie nr. tel.: 508 063 729 lub osobiście u dyrektora przedszkola.

12.Rodzice dzieci nieprzyjętych mogą wpisać dziecko na listę dzieci oczekujących na przyjęcie do przedszkola.

13.Dzieci z listy oczekujących przyjmowane są przez dyrektora  w miarę pojawiania się wolnych miejsc.

14.W ciągu roku szkolnego,  jeżeli są wolne miejsca, wpływające wnioski o przyjęcie do przedszkola rozpatruje dyrektor.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW REKRUTACJI - 8 KWIETNIA 2024 R. lISTA DZIECI PRZYJĘTYCH I LISTA REZERWOWA BĘDZIE WYWIESZONA W BUDYNKU PRZEDSZKOLA.

Procedura rekrutacji

Karta zgłoszenia dziecka Przedszkola

Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu kandydata