Bal Świętych 2023 2023-10-30

Bal Świętych 2023

30 października 2023 roku w Przedszkolu odbył się Bal Aniołów i Wszystkich Świętych. Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w postacie świętych, m.in. Matki Bożej, Świętego Józefa, św. Franciszka, Ojca Świętego Jana Pawła II, Świętego Jerzego, Śwętą Kingę, Świętego Michała Archanioła, Świętą Jadwigę i wielu innych świętych  oraz aniołków. 

Nasze spotkanie ze Świętymi  stało się okazją do poznania kim byli nasi święci patronowie, czym się zajmowali i co sprawiło, że ich życie było tak wyjątkowe i święte. Dzieci dowiedziały się, że każdy z nas może być święty, i że wcale nie potrzeba do tego żadnych wielkich, bohaterskich czynów. Ważne by w codziennym życiu i zwykłych sprawach kierować się miłością do Pana Jezusa ,do siebie i  innych . Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o tematyce religijnej oraz wielbiły Boga poprzez śpiew i taniec. Nie zabrakło znanych i lubianych utworów: „ Bal Świętych ",  „Święty uśmiechnięty”. 

Poprzez coroczną organizację balu pragniemy uświadomić dzieciom, że Dzień Wszystkich Świętych to dzień radosny. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę, a rodzicom za przygotowanie dla swych pociech strojów i atrybutów kojarzących się ze świętymi.

Zapraszamy do galerii zdjęć .