Dzień Przedszkolaka 2023 2023-09-20

Dzień Przedszkolaka 2023

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły  od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy i dekoracji sali.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki  uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem Sigumy, balonów, przyrządów gimnastycznych.   Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Natomiast Siostra dyrektor Klaudia odwiedziła każdą grupę i życzyła dzieciom miłego święta. Wręczyła każdemu miłą niespodziankę - kredkę przedszkolaka  na małe   skarby. Każde dziecko otrzymało też medal przedszkolaka.

Kochane dzieci życzymy Wam , aby każdy dzień w przedszkolu  był wielką  przygodą poznawania świata i uczenia się wzajemnej miłości i troski o kolegę obok. Niech Wasze buzie będą zawsze roześmiane!!!