Higienistka stomatologiczna 2023-03-08

Higienistka stomatologiczna

8 marca grupę 6-latków odwiedziła higienistka stomatologiczna pani Alicja mama Kubusia.
Pani Alicja przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej.
Korzystając z modelu szczęki,  zademonstrowała dzieciom sposób prawidłowego czyszczenia zębów, aby były czyste i zdrowe. Każdy przedszkolak miał możliwość obejrzeć inne przedmioty służące do utrzymywania czystości zębów, m. in.: nitki dentystyczne, szczoteczki i wykałaczki.
Następnie Pani Alicja  opowiedziała o ważnej pracy stomatologa i wykonywanych przez niego zabiegach leczniczych zębów, do których wykorzystuje on różne narzędzia, które budziły duże zainteresowanie dzieci.
Kończąc spotkanie pani Alicja rozdała przedszkolakom tematyczne obrazki do pokolorowania i naklejki.
Dziękujemy za zajęcia.