Olimpiada Sportowa 2023 2023-04-18

Olimpiada Sportowa 2023

18 kwietnia  w przedszkolu odbyła się druga już Olimpiada Sportowa Przedszkolaków zorganizowana dla dzieci z naszego przedszkola.

W Olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki z dwóch grup 5 i 6 latków. Powstało sześć drużyn, a w każdej z nich było po kilkoro przedstawicieli poszczególnych grup przedszkolnych. Tym sposobem każda drużyna miała równe szanse. Zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach zawierających ćwiczenia na równowagę, celność i szybkość  . Były to konkurencje :

- Wyscigówki,

-Padnij-powstań,

-Pędzące ślimaki,

-Poranna toalateta,

-Strzelec wyborowy,

- Kładeczka

Zawody rozpoczęły się od ślubowania  :

Obiecuję:

Bawić sie wesoło, z miną uśmiechniętą ćwiczyć, czasem marszczyć czoło,

Podane zadania wykonać dokładnie,

Podskakiwać, biegać,rzucać bardzo ładnie,

Niech ta Olimpiada wszystkim głośno powie,

Sport to podstawa i dobra zabawa! 

Następnie odbyła się mała rozgrzewka,  którą było wykonywanie ćwiczen do utworu "Moje Ciało iest instrumentem".  Później nastąpiło wprowadzenie drużyn i omówienie zasad obowiązujacych w olimpiadzie. Pani Kinga  życzyła zawodnikom udanej zabawy, ponieważ w naszych zawodach nie chodziło o wyniki, ale ważniejsze było samo uczestnictwo.
W tym duchu rozpoczęły się sportowe zmagania, którym przyglądali się nauczyciele , kibicując i dopingując swoim faworytom. Zawody budziły wśród dzieci wielkie emocje. 
Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe medale , natomiast w  grupa  która zwyciężyła, otrzymała nagrody rzeczowe w postaci nowych zabawek.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie Olimpiady oraz dla uczestników za fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji. Wielkie brawa dla wszystkich, dzięki którym te zawody znakomicie się udały

Zapraszamy do galerii. 

Zapraszamy do galerii 1.