Spotkanie z górnikiem 2023-12-08

Spotkanie z górnikiem

W piątek  8 grudnia nasze dzieci odwiedził górnik z Kopalni Soli „Wieliczka”, który przybył do przedszkola w uroczystym galowym mundurze. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się ·z historią kopalni i jej znaczeniem dla regionu, dowiedziały się, w jaki sposób wydobywa się sól, co to jest Barbórka. Dodatkowo poznały galowy strój górnika oraz elementy stroju roboczego. Dzięki wspólnej rozmowie przy zdjęciach, opowiadaniu legend, filmowi edukacyjnemu jak powstał węgiel oraz ciekawych rekwizytach wszyscy przenieśli się na chwilę do tajemniczego świata kopalni. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały od górnika drobne upominki -  kryształki soli. Towarzyszyła nam także piosenka o św.Kindze pt."Solna opowieść".