Spotkanie z lekarzami 2023-04-03

Spotkanie z lekarzami

W poniedziałek naszą grupę odwiedzili Rodzice Jasia, którzy są lekarzami. Pani Magdalena opowiedziała nam historyjkę o Oli, która nie słuchała rodziców, źle się ubrała na deszczową pogodę i się przeziębiła. Choroba u dziewczynki tak się rozwinęła, że musiała pojechać do szpitala.

Dzieci zapoznały się z zawodem lekarza ogólnego i kardiologa. Dzięki naszym gościom mogły zobaczyć  jak wygląda zakładanie kroplówki, mierzenie temperatury i ciśnienia, opatrywanie ran. Dużą radość sprawiło dzieciom wypisywanie recept i przybijanie pieczątek. Pan Wojciech pokazał nam model serca. Mogliśmy posłuchać przez specjalny głośnik jak biją nasze serca. Każdy kto chciał przebrał się w strój lekarza, który nam się spodobał. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie przybliżające nam zawód lekarza i pamiątkowe naklejki „Dzielnego pacjenta”.

Zapraszamy do galerii.