Spotkanie z żołnierzami 2023-11-13

Spotkanie z żołnierzami

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości do naszego przedszkola przybyli żołnierze: p. Krzysztof i p. Wojciech. Panowie wojskowi w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli naszym podopiecznym, na czym polega ich praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Prelegenci pokazali piękne zdjęcia  z różnorodną przyrodą przy granicy z Polską, której nieustannie pilnują. Panowie zaprezentowali także różne elementy umundurowania oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Przedszkolaki miały okazję przymierzenia hełmu, kamizelki taktycznej do noszenia różnych przedmiotów, słuchawek, paska wojskowego oraz maski przeciwgazowej. Ciekawostką był na przykład płaszcz przeciwdeszczowy, który w razie potrzeby można zamienić. Rozmawiały również o samolotach i pojazdach niezbędnych na poligonie i innych sytuacjach. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszych gości i zadawały wiele pytań. Wizyta  żołnierzy była bardzo pouczająca. Na pewno na długi czas pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Ze swej strony dzieci dziękując za spotkanie powiedziały, że pamiętają  o żołnierzach w modlitwie  a szczególnie o tych co oddali za Nią życie.