Spotkanie z  żołnierzem 2022-11-10

Spotkanie z żołnierzem

Zbliżające się Święto Niepodległości było okazją do zorganizowania w Przedszkolu spotkania z zawodowym żołnierzem. Pan Krzysztof opowiadał o swojej służbie, prezentował mundur galowy i polowy oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju.

Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie.

Dzieci  miały okazję zadać wiele ciekawych pytań, przymierzyć różne żołnierskie nakrycia głowy.

Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, ale  również dziewczynki .

Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za  ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

Zapraszamy do galerii.