Wielkanocna palma 2023-03-23

Wielkanocna palma

„Wielkanocna palma” rodzinne warsztaty w grupie 6-latków

"Zrobiona z wierzbowych gałązek, z suszonych kwiatów i wstążek.
Daję Ci palmę w darze, bo tak stary zwyczaj karze…”

Już niedługo Święta Wielkanocne, dlatego też grupa 6-latków dnia 23 marca zaprosiła swoich rodziców na wspólne warsztaty, których celem było miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.Dzieci wiedzą już, że palma wielkanocna jest symbolem odradzającego się życia, pokoju, czci oraz tego co wzniosłe i szlachetne. Święcimy ją w Niedzielę Palmową na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, a poświęconą palemką ozdabiamy swoje mieszkanie, aby zapewnić wszystkim domownikom Boże błogosławieństwo. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wykonanie wraz z rodzicami Palmy Wielkanocnej.Starannie dobierały poszczególne elementy przez co każda stworzona palma była wyjątkowa. Warsztaty wzbudziły w dzieciach wiele emocji, pozwoliły nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim wspólnie podtrzymywać tradycje. Barwne palmy czekają teraz na Niedzielę Palmową.
Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas, zaangażowanie oraz piękne palmy.