Wizyta u strażaków 2023-05-31

Wizyta u strażaków

https://www.przedszkolenazaret.pl/galeria-zdjec/z-wizyta-u-strazakow?view=draft31 maja grupa 6-latków wyruszyła na wycieczkę do Straży Pożarnej mieszczącej się przy ul.Rzemieślniczej 10 w Krakowie. Już sama podróż komunikacją miejską sprawiła przedszkolakom wiele radości.
Dzieci uczestniczyły w programie przygotowanym przez strażaków w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach wydzielonych na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej.
Strażacy poprzez zabawę z dziećmi uczą w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Pomieszczenie jest częściowo zadymiane, tak aby przybliżyć dzieciom warunki realnego pożaru. Dym wykorzystywany do pokazu jest bezpieczny i nie zawiera toksycznych związków. Dzieci mają możliwość sprawdzenia jak nagrzewają się drzwi do pomieszczenia w którym wybuchł pożar. Dodatkowo dzieci uczone są jak wykonać w sposób prawidłowy telefon alarmowy, przekazywane im są informacje nt. tlenku węgla, zagrożeń związanych z prądem eklektycznym i wiele innych.
Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażackiego, wejście do wozu oraz pokonanie toru przeszkód i zgaszenie pożaru. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych
zmaganiach z przeciwnościami losu.

Zapraszamy do galerii.