Zajęcia biblioteczne 2022-11-07

Zajęcia biblioteczne

Szanowni Państwo

 

Dzięki Państwa ofiarności w Bibliotece Sióstr Nazaretanek udało się stworzyć kącik czytelniczy dla dzieci. Jest to miejsce, w którym można zaprzyjaźnić się z książką i znaleźć ciekawą pozycję o otaczającym nas świecie. Dla niektórych dzieci, to nie była pierwsza wizyta w bibliotece. Państwa pociechy znają wiele książek i bajek. Posiadają też doświadczenie słuchania i czytania przez dorosłych. Zadają wiele mądrych, dociekliwych pytań które wymagają szacunku i odpowiedzi.

Na bibliotecznych półkach dzieci mogły zobaczyć nowe i bardzo stare książki, pięknie oprawione oraz bogato ozdobione kolorowymi „Inicjałami”. Mogły też sprawdzić jak duże mogą być różnice między największą i najmniejszą książką. Z zaciekawieniem wysłuchały „Opowieści z Krainy Muminków”, a następnie mogły „ pobuszować” po bibliotecznych półkach.

Na zakończenie spotkania dzieci projektowały zakładki do książki dla siebie bądź rodziców.

            Rynek czytelniczy obfituje w literaturę dedykowaną dzieciom. Czasem, aż trudno dokonać wyboru. Zwracajmy jednak uwagę na treść i język, aby nasze dzieci dorastały w kręgu wartości Prawdy, Dobra i Piękna.

            Zajęcia biblioteczne miały wyposażyć dzieci w szereg kompetencji poznawczych związanych z nowym miejscem oraz dały możliwość obcowania z książką, co jest niezmiernie istotne dla rozwoju myślenia, pamięci i mowy dziecka.

Gorąco zachęcam do rozmów i dzielenia się swoimi wrażeniami z dziećmi na temat odwiedzin biblioteki.

 

Serdecznie pozdrawiam

s. Monika Stopa

bibliotekarka

Galeria zdjęć